Art Terapi

Mutlu olmayı unutan insanlar olduk hepimiz sadece problemlere odaklı yaşıyoruz ,haksızda sayılmayız günümüz şartlarında büyük şehirde yaşamak hiç kolay bir şey değil. yaşamın içindeki sıradan sorunlar bile yoğun tempoda mücadele eden insanlar üzerinde baskı unsuru oluşturmakta.

Zamanla birikerek insanları huzursuz, mutsuz ederek karşılarına problem olarak çıkmakta ,ve insan bunları bir şekilde dışa vurmak zorundadır. Aksi takdirde duygusal ve zihinsel olarak verimi düşecektir Motivasyonumuzu yükseltmek konusunda sanat çok önemli bir görev üstlenmektedir.

Resim bu konuda çok özel bir sanat koludur .Resim yaparak içimizdeki her şeyi keşfedecek bir yolculuğa çıkabiliriz Atölyeye katılanların daha önce resim geçmişi olması hiç önemli değil ayrıca bu çalışmaları sadece hissederek ve oynayarak yapıyoruz . Ben çöp adam bile çizemem dedikleri zaman, onlara, siz kendinizi serbest bırakın ,sadece aldığınız nefese odaklanın müziğe konsantre olun ve bırakın eliniz çizsin diyoruz sonuç gerçekten bir mucize . Kocaman tualler ve yağlıboya kullanıyoruz. Seans sonunda çıkan işler gerçekten bir mucize ,insanlar b(unu ben mi yaptım diye soruyor kendine . Bunlar bizim için çok keyifli anlar. İnsan resim yaparken kendi içine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Bu bir keşif süreci aslında. Yapılan resmin güzelliğinden çok içerdiği heyecan çok önemli. Bu yöntemi çocuk ve yetişkin her yaş grubuna uygulayabiliriz .

Atölyemizde yapılan çalışmalardaki amaç öncelikle renkli bir deneyim sunmak , bununla birlikte insanın kendini keşfetmesi, tanıması, motivasyonun artması ve çalışma süresince her türlü sorundan arınarak farklı bir süreci deneyimlemesi , eğlenmesidir .Bu yöntemle insanlar stres ile baş edebilme gücüne ciddi anlamda katkıda bulunuyor .

NEDEN BU YÖNTEM ….. * İlk amacımız eğlenmek
*Duyguları özgür bırakarak üretmenin keyfine varmak
* Çalışma süresince yaşama ait her problemden uzaklaşmak.
*Aslında içimizde varolan doğal yeteneğimizi keşfetmek
*Renklerin gücüyle bambaşka pozitif bir noktaya gelmek
*Resim yaparak baskıladığımız birçol şeyin farkına varmak.
*. Resim yaparak kendimizi keşfetmek ve tanımak
*Konsantrasyonumuzun gelişmesi
*Farkındalığımızın artması
Ve herşeyden önemlisi şehir yaşamının koşturması içinde yaşamdan çaldığımız 2 saat ile kendimiz için çok önemli bir şey yapmak.MUTLU OLMAK….